Webikon tím

Aké novinky prinieslo leto 2023 do Webikonu

V tíme je nás už štrnásť a AI. Plus nejakí externisti, ktorí sa neradi upisujú. Keďže nás je viac ako kedykoľvek predtým, zvládneme toho viac urobiť, no o to viac sa aj zabaviť.

Stále robíme veľa prezentačných webov pre väčšie aj menšie firmy, informačné portály, portály pre mediálny obsah, a tiež zaujímavé e-shopové riešenia so širokou škálou integrácií. Ale robíme aj mobilné aplikácie alebo webové aplikácie s reaktívnymi frontendami. Toto všetko sú naše projekty.

Projekty, ktoré poznáte

Príbeh Webikonu

Zaspomínajte si spoločne s nami na naše začiatky a kam sme sa dostali. Celé to začalo v roku 2007, kde sa stretli Peter Nemčok a Ján Bočínec ako prispievatelia na WordPress fóre. Spoločne vytvorili silnú komunitu WordPress na Slovensku a v Čechách, a neskôr položili základy Webikonu.

WordPress logo presba

2007 - 2009 Prvé meetupy a vznik WordPress komunity

Komunita WordPress sa začala stretávať aj offline, a tak vznikli prvé meetupy.

Začiatky Webikonu kresba

2009 Črty značky Webikon​

Pribúdali ľudia, ktorí začali prejavovať záujem o WordPress, a potrebovali poradiť. Preto sa Jano a Peťo spojili, a začali rozmýšlať nad značkou Webikon a o tom, ako pomáhať v online svete naplno.

WordCamp Žilina

2012 Prvý WordCamp Slovensko​

WordPress nadšenci sa stretli na úplne prvom WordCampe na Slovensku, ktorý sa konal v Žiline.

Spustili sme našu novú službu Webentor

Webentor vznikol z potreby našich klientov dostávať svoje weby rýchlo, a pritom ich mať nadizajnované na mieru, a maximálne flexibilné. Je to nástroj a proces v jednom, naša vychytávka ako doručiť web rádovo v dňoch až týždňoch, a nie mesiacoch.

V našom Webentor Sprievodcovi sa dočítate zaujímavé články, a stále pribúdajú nové. 

Čo napísať do prvého emailu

Ako prebieha úvodná konzultácia

Najčastejšie otázky pred a pri tvorbe webu

Spoločné stretnutia na teambuildingoch

Webikon tím

Čarovná Terchová

Strhujúci príbeh ako sme skoro stratili kolegov v Terchovej a v čom výrobcovia stolových escape room klamú na obálke.

Webikon tím

Prekonávame svoje limity

Teambuilding sme tentokrát poňali trochu netradične a spojili sme ho s účasťou na 100. Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach.

Klienti, o ktorých ste počuli

Potrebujete oživiť web alebo ešte nemáte mobilnú aplikáciu?
Napíšte nám!

Vedeli ste, že naše sociálne siete sú nabité zaujímavými informáciami?

Nepríďte o ne a začnite nás sledovať. Nájdete tam zaujímavosti z nášho tímu, pravidelne pridávame aj informácie z rôznych častí tvorby webov, či našich projektov.

Pozrite si naše ďalšie aktivity

16 krokov k redizajnu webu

Máte zastaralý web, ktorý nestíha? Premýšľate nad redizajnom, ale neviete ako začať? Pripravili sme pre vás plán redizajnu webu v 16 krokoch.

 

Praktické využitie umelej inteligencie

Aké sú možnosti s umelou inteligenciou vo vývyji webov a aplikácií a ako ich vieme využiť v náš prospech. Singularita, hyperbola a AGI čo sú to za pojmy? 

 

Open Source - kvalita dodávaná komunitou

Prečo máme radi Open Source a sme mu verní od začiatku našeho pôsobenia? Aké sú jeho najväčšie výhody a je jeho používanie bezpečné?