O nás

Sme špecialisti na online technológie, ktorí sa rozhodli pracovať v slobodnej firme a baví nás to. Našou prednosťou je efektívna práca v tíme.

Webikon tím

Sme tím nadšencov, ktorí sa spojili, aby prinášali do online sveta digitálnu dokonalosť. Naša práca je založená na dlhoročných skúsenostiach, vedomostiach, ale aj neustálej chuti učiť sa nové veci.

Ján Bočínec

Obchodný a tímový koordinátor

Marek Daňko

Tímový a projektový koordinátor

Peťo Daňko

Projektový manažér

Martin Tomášek

Dizajnér & UX špecialista

Lívia Potočňáková

Senior testerka a junior frontend developerka

Silvia Cabanová

Testerka a junior frontend developerka

Pavol Caban

Senior developer a QA

Šimon Cihra

Full stack developer

Boris Kakuta

Full stack developer

Andrej Szabo

Full stack developer

Peter Nemčok

Konzultant a manažér pre PlatobneBrany.sk

Jaroslava Putirková

Junior marketing špecialistka

Nikola Hricková

Dizajnérka

Boris Daňko

Junior frontend developer

Keď netvoríme weby, tvoríme zážitky

Príbeh značky Webikon

Pozrite si, aké boli naše začiatky a ako sa formovala značka Webikon. Aké momenty nás posilnili a kde všade ste nás mohli vidieť a zažiť. 

Legendárny teambuilding

V decembri sme sa stretli na chate v Polomke. Navarili sme guláš, debatovali a vzdelávali sa. A urobili si parádne fotky. 

Prekonávame svoje limity

Teambuilding sme tentokrát poňali trochu netradične a spojili sme ho s účasťou na 100. Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach.

Naše hodnoty

Naše hodnoty tvoria základ našej firmy a staviame na nich dlhé roky. Sme presvedčení o tom, že sústredenie sa na tieto hodnoty nám pomáha prispievať k lepšiemu fungovaniu v tíme a s našimi partnermi.

01

Estetika

Stojíme za funkčným a jednoduchým dizajnom. Dizajn, ktorý je prehľadný a zároveň dostatočne odvážny, aby vynikol. Naše návrhy reprezentujú potreby klientov a dávajú produktom zásadný charakter.

02

Transparentnosť

Trváme na čestnej, otvorenej a férovej komunikácii. Máme radi za živú a zdravú diskusiu. Dôverujeme si a spoliehame sa jeden na druhého. Dodržiavanie jasne daných povinností a dohôd je polovicou úspešnej spolupráce.

03

Vášeň

Baví nás spoločná práca na projektoch, ktoré nám dávajú zmysel. Robíme všetko preto, aby náš zápal pre online svet bol inšpiráciou pre ostatných.

04

Rešpekt

Navzájom sa podporujeme a povzbudzujeme v tom čo robíme. Vítame rozmanitosť názorov a potrieb. Dbáme na gendrovú, vekovú a geografickú diverzitu v tíme.

05

Partnerstvo

Neustále sa od našich klientov a jeden od druhého učíme a hľadáme cesty ako efektívnejšie spolupracovať. Naše procesy sú od začiatku transparentné a vždy preberáme zodpovednosť za našu prácu.

06

Rovnováha

Naša práca si vyžaduje intenzívne sústredenie a veľa komunikácie, čo je vyčerpávajúce. Preto sa radi medzi sebou rozprávame o dôležitých veciach, ktoré prežívame, alebo plánujeme. Vytvárame priestor pre čo najviac spoločného voľného času.

Naše hodnoty uplatňujeme v práci, ale aj v živote

LSTME 2023

Opäť raz sa konalo sústredenie pre všetkých nadšencov do elektroniky a technológií. Ako sa účastnikom podarilo naprogramovať vlastné hry a vyvynúť ovládače pomocou, ktorých si ich zahrali? 

WordCamp Brno 2022

Po dlhšej dobe sme sa zúčastnili na WordCampe v Brne. Tento ročník priniesol viacero noviniek, o ktorých si môžete prečítať v článku.

Open Source - kvalita dodávaná komunitou

Prečo máme radi Open Source a sme mu verní od začiatku našeho pôsobenia? Aké sú jeho najväčšie výhody a je jeho používanie bezpečné? 

Naše služby

Tvoríme webové a mobilné aplikácie a pomáhame našim klientom rásť v online svete. Zabezpečíme hladký priebeh od prvého náhľadu dizajnu, po spustenie a následnú podporu a údržbu celého projektu. Či už potrebujete web, aplikáciu, e-shop alebo revíziu existujúceho projektu.

Dizajn

Tvorba dizajnu je vždy o symbióze vizuálu a  používateľského zážitku. 

Zastrešujeme dizajn od úvodných konzultácii cez UX až po konkrétny grafický návrh webstránok, webových alebo mobilných aplikácií.

Vývoj

Naša esencia je v prepracovanej technickej realizácií webových a mobilných aplikácií.

Dôraz dávame na výber vhodnej technológie, dodržiavanie štandardov a precízny projekt manažment s dôrazom na komunikáciu.

Podpora

Dobre vieme, že projekt sa nekončí jeho spustením do prevádzky, ale vtedy ešte len začína.

Pre napĺňanie cieľov projektu je potrebná jeho hladká prevádzka, preto preberieme starostlivosť o technický stav Vášho webu alebo aplikácie v dlhodobom horizonte.

Technolģie, ktoré využívame na projektoch

Praktické využitie umelej inteligencie

Aké sú možnosti s umelou inteligenciou vo vývyji webov a aplikácií a ako ich vieme využiť v náš prospech. Singularita, hyperbola a AGI čo sú to za pojmy? 

 

Umelá inteligencia a ChatGPT revolúcia

Akokoľvek bolo sledovanie posledných technológií a ich aplikácií zložité a náročné, umelá inteligencia celý tento problém znásobí.


Open Source - kvalita dodávaná komunitou

Prečo máme radi Open Source a sme mu verní od začiatku našeho pôsobenia? Aké sú jeho najväčšie výhody a je jeho používanie bezpečné? 

Hello world, we are Webikon!

Náš príbeh začal ešte predtým ako sme vedeli, že Webikon bude existovať.

V roku 2007 založil Vladimír Gábor diskusné fórum, ktoré riešilo rôzne technologické témy a podporu pre WordPress.

Ako prispievatelia na fóre sa stretli aj Peter Nemčok a Ján Bočínec, ktorí neskôr položili základy Webikonu. Podarilo sa im vytvoriť silnú komunitu WordPress na Slovensku a v Čechách a vypracovali sa na majstrov vo svojom obore.

Svoje hobby pretavili do práce a dodnes prinášajú svetu webových technológií veľký prínos práve cez značku Webikon.

2007 - 2008

Prvé meetupy a vznik WordPress komunity

Komunita WordPress sa rozrastala a stále viac ľudí sa obracalo na fóru s prosbami o vyriešenie problému. V roku 2008 prevzal Peter Nemčok preklad WordPress do slovenčiny pod seba. Komunita sa začala stretávať aj offline a tak začali prvé meetupy. Tak ďaleko do minulosti už naše zdroje nesiahajú, ale ak máte záujem zaspomínať si na niektoré z meetupov minulých rokov, možete si ich pozrieť tu.

2007 - 2008

2009

Prvé črty značky Webikon

Pribúdali ľudia, ktorí začali prejavovať záujem o WordPress a potrebovali poradiť. Preto sa Jano a Peťo spojili a začali rozmýšlať nad značkou Webikon a ako pomáhať v online svete naplno.

2009

2009

Spustenie webu webikon.sk

Spustili sme náš prvý web. Vyzeral úplne inak ako dnes, ale my sme naň boli patrične hrdí. Pozrite sa ako vyzeral.

2009

2012

Vznik spoločnosti
Webikon s.r.o.

Postupne nám bolo jasné, že na projekty, ktorých stále pribúdalo sami nestačíme. Zaregistrovali sme firmu Webikon s.r.o., aby sme mali viac možností ako komerčne fungovať. Pribrali sme k sebe ďalších ľudí a začali sa po nás obzerať aj zvučnejší klienti.

2012

2012

Prvý Webikon deň

Náš tím pracoval z rôznych kútov Slovenska a Česka a boli sme v kontakte len online. Chýbali nám ale osobné stretnutia, a tak sme zaviedli Webikon dni. Hlavnou témou programu bol väčšinou chod firmy. Nechýbali ani školenia a prednášky o tom, čo nové sa deje vo svete WordPress.

2012

2012

Prvý WordCamp Slovensko

WordPress nadšenci sa stretli na úplne prvom WordCampe na Slovensku, kde boli hlavnými organizátormi Peťo Nemčok a Jano Bočínec. Konal sa v Žiline a zožaľ veľký úspech, čo potvrdili hlavne reakcie účastníkov. Zaspomínajte si s nami a prečítajte si ako to vyzeralo na úplne prvom WordCampe Slovensko.

2012

2013

Prvý WordCamp Europe Leiden

Nemohli sme si nechať újsť úplne prvý WordCamp Europe, na ktorý sme sa vybrali ako Webikon tím. Zobrali sme to z hurta a urobili si road trip autom. Videli sme prvý krát WordCamp takéhoto rozmeru, čo nás povzbudilo ďalej budovať komunitu aj tu na Slovensku.

2013

2013

Organizovanie WordPress kurzov

Za niekoľko rokov aktívneho používania WordPress sme nadobudli obrovské know-how a chceli sme ho posúvať ďalej. Tak vznikli naše kurzy, ktoré boli zamerané na používanie WordPress a všetko okolo toho. Kurzy sa diali v online priestore, ale aj offline.

2013

2014

Projekt Synergie

Keď sa Synergie ako špecialisti v oblasti riadenia a rozvoja ľudských zdrojov rozhodli postaviť svoj web na WordPress, oslovili nás, čo sa rozvinulo do spolupráce, ktorá trvá dodnes.

Web odvtedy prešiel viacerými dizajnovými aj funkčnými zmenami, vylepšila sa integrácia na komplexné HR riešenie RECRU
a pribudol k nemu aj web S&you, ktorý slúži na vyhľadávanie talentov zväčša pre odborné 
a manažérske pozície.

2014

2015

Projekt Habitat

Prvý web, ktorý odštartoval našu spoluprácu s Habitat for Humanity sme pripravili na základe dizajnov od našej partnerskej agentúry Lighting Beetle, ale tam to všetko len začalo.

Počas týchto rokov sme vytvorili rôzne weby pre regionálne pobočky po celom svete a pripravili sme aj generickú šablónu, ktorú vedia používať pri tvorbe ďalších podobných webov.

2015

2015

Chata Banská Štiavnica

Webikon dni sa neskôr pretrasformovali
na Webikon chaty a úplne prvá sa konala v Banskej Štiavnici. Hostil nás coworking našeho kolegu Andreja, ktorý sa aktívne zapájal v miestnej komunite. Na Andreja veľmi radi spomíname ako na tímového kolegu ale hlavne dobrého človeka.

2015

2015

Powerlogy projekt

Powerlogy ako stále rastúca firma so zdravou výživou a potravinami, ktoré sú pohladenie nie len pre žalúdok, ale aj myseľ, potrebovali špecializovaný dohľad nad ich eshopom. Od začiatku našej spolupráce už ubehlo niekoľko rokov a prešli sme si viacerým redizajnami a vylepšeniami.

2015

2016

HB Reavis

HB Reavis hľadal špecialistov na WordPress a úspešne ho našiel. Po code review ich existujuceho webu sme sa rýchlo dohodli na ďalšej spolupráci, ktorá viedla k vacerým projektom

Aktuálne sa dlhodobo staráme o celý web HB Reavis, pripravili sme pre nich aj Intranet, ktorý využívajú zamestnanci a dlhodobo spravujeme web pre Nivy Centrum, čo je obchodné stredisko spolu s autobusovou stanicou, ktorú zastrešuje HB Reavis. Prečítajte si viac o projekte HB Reavis alebo o Nivy Centrum.

2016

2016

WordCamp Europe Viedeň

Ako ostrieľaní WordPressáci sme si nenechali újsť ani WordCamp Europe vo Viedni, kde sme boli ako spoluorganizátori a dobrovoľníci. Bola to zaujimavá skúsenosť vidieť zákulisie tak veľkého stretnutia nadšených ľudí pre technológie. Okrem iného radi spomíname na afterparty, kde sme boli riadni štramáci.

2016

2017

WordCamp Brno

Jano Bočínec bol na brnenskej WordPress scéne známy a bol hlavou organizačného tímu nejedného slovenského WordCampu. Tak sa pustil do organizovania prvého Wordcamp Brno, ktorý zožal veľký úspech. Boli ste aj vy jeho súčasťou? Zaspomínajte si s nami.

2017

2017

Iné možnosti ako WordPress

WordPress nám dlhé roky poslúžil a bola to láska na prvý kód. Ako čas ubiehal a naše know-how rástlo, tak sme začali cítiť potrebu pridať do nášho technologického stacku aj robustnejšie backend frameworky, či oveľa viac používať headless architektúru projektov.

Prestali sme robiť len obyčajné weby a vrhli sme sa aj do vývoja webových a mobilných aplikácií, čo umožnilo ešte lepšie pokryť potreby našich klientov.

2017

2018

WordCamp Košice

V roku 2018 si náš tím z východu zobral pod seba oraganizovanie WordCampu v Košiciach a dopadlo to na jednotku. Nadupaný program plný prednášok a perfektná afterparty aj s pozeraním hokeja, keďže boli majstrovstvá sveta. Boli ste tam s nami?

2018

2018

Prechod na dev board

Organizácia a plánovanie práce v rastúcom tíme je extrémne dôležitá. Preto sme sa rozhodli pre pridanie DEV boardov do našej Asany a zmenili štruktúrovanie taskov, čo sa nám veľmi osvedčilo pri našich projektoch a pracujeme s tým dodnes.

2018

2019

10 výročie Webikonu

Ani sme sa nenazdali a Webikon tu je celých 10 rokov. Roky plné výziev, zaujímavých projektov, teambuildingov, WordCampov.

Na všetko toto sme si spoločne zaspomínali a oslávili, že stále môžeme tvoriť lepší online priestor s našimi projektami. Užili sme si čas so všetkými, ktorí boli súčasťou Webikonu a podielali sa na jeho ceste a tešíme sa na ďalšie roky.

2019

2020

Prvá mobilná aplikácia na React Native

Naše dlhoročné skúsenosti s tvorbou webových aplikácií v PHP a WP sme pretavili do tvorby našej prvej PWA aplikácie postavenej čisto na Reacte v kombinácii s Gatsby. Mobilné aplikácie nás začali ešte viac baviť a na React Native sme pre nášho dlhoročného klienta Across postavili hybridnú aplikáciu, ktorá je dostupná na všetkých 3 platformách – natívne na Android/iOS aj ako web aplikácia.

2020

2021

Popandemická Webikon chata

Pandémia neobišla nikoho z nás a aj keď pracujeme všetci z domu, v roku 2020 sa nám nepodarilo stretnúť ani na teambuildingu. Ale 2021 rok všetko napravil a my sme si užili parádnu Webikon chatu. Zdolali sme martinskú feratu, povozili sa na motokárach a užili si skvelé jedlo. Viac si môžete prečítať tu.

 

2021

2021

Redizajn Webikon webu

Ako sa hovorí: “Obuvníkové deti chodia bosé”. A tak aj my ako webová agentúra sme sa pristihli, že náš web už nie je také pohladenie pre oko a treba ho redizajnovať. Spojili sme sily a vykúzlili krásny, nový Webikon web, ktorý sme začali napĺňať ďalším obsahom a článkami.

 
2021

2022

Tech Talk s Ferom Volárom

Začiatok roka 2022 sme odštartovali spolu s Ferom Volárom v Tech Talks. Rozprávali sme sa o tom, kde má WordPress svoje hranice a Jano hovoril aj o naších začiatkoch vo Webikone a ako to u nás aktuálne funguje. Tento rozhovor si celý môžete pozrieť na Youtube.

2022

2022

Letné sústredenie talentovanej mládeže v elektornike

Letné sústredenie talentovanej mládeže v elektronike je miestom, kde sa vždy stretnú veľmi šikovní ľudia, ktorí majú záujem rozvíjať svoje nadšenie pre technológie. Je to tábor pre mladých kde sa môžu učiť od skúsených lektorov a prakticky si skúšať programovanie, 3D tlač, konštrukciu robotických modelov, vyskúšajú si aj videotvorbu a na programe sú aj športové a voľnočasové aktivity.

V roku 2022 bol súčasťou aj náš kolega Jano a ako to celé prebiehalo si môžete prečítať v našom článku.

2022

2022

WordCamp Brno

Po pomerne dlhom období sme konečne zavítali na WordCamp do Brna. Naši kolegovia Jarka a Palo sa účastnili ako dobrovolníci, ale stihli si aj vypočuť rôzne prednášky. Novinkou bola forma panelovej diskusie, kde nerečnil jeden, ale viacerí a bolo to zaujímavé oživenie. Ako sme sa mali a aké informácie sme si odniesli si môžete prečítať v našom článku WordCamp Brno 2022.

2022

2022

Ďalšie skvelé teambuildingy

Aj v roku 2022 sme si dopriali spoločný čas. V máji sme sa stretli vo Vysokých Tatrách, kde nás hostil hotel Sliezky dom. Vyskúšali sme si jazdu na elektrokolobežkách, čo bol naozaj famózny vrchol programu. O celom teambuildingu si môžete prečítať v našom článku. Na konci roka sme sa ešte stretli na chate v Polomke, kde sme si navarili výborný guláš. Keďže sú naše teabuildingy a fotky z nich legendárne, aj o tomto sme spísali článok, ktorý si určite prečítajte.

2022

2023

AI revolúcia

S nástupom roku 2023 a spustením ChatGPT začala AI revolúcia, ktorá ovládla aj nás. Začali sme skúmať a objavovať zákutia tejto fascinujúcej technológie a vymýšlať spôsoby, ako by sme pomocou nej mohli zefektívniť našu prácu. Náš kolega Rosťo sa do tejto témy ponoril a pravidelne nás zásobuje informácia z tohoto sveta. Napísali sme články Umelá inteligencia a ChatGPT revolúcia a ďalší Potenciál a praktické využitie umelej inteligencie a ChatGPT. Pri tom sme však neostali a stále sa téme AI venujeme a snažíme sa ju integrovať do našich procesov.

 

2023

2023

Redizajnovaná anglická verzia Webikon webu

Po roku od spustenia našeho nového webu sme mali stále zastaralú anglickú verziu a preto sme sa pustili do príprav na jej zverejnenie. Dnes už si ju môžete pozrieť v celej jej kráse aj s projektami. Pozrite sa ako sa nám to podarilo.

2023

2023

Spustenie novej služby Webentor

V roku 2023 sme spustili našu novú službu Webentor. Je to proces, ktorý nám umožňuje weby robiť rýchlejšie a lepšie narábať s rozpočtom klienta. Webentor však nie je len proces, ale slúži aj ako sprievodca pri tvorbe webov a na našom webe si môžete pozrieť rôzne zaujímavé články. Náš Webentor tím už fungoval aj predtým a pracoval na svojich vlastných projektoch, ale konečne sme mu dali tvár a dokonca aj maskota. No nie je úžasný?

2023

2023

Už druhý rok súčasťou LSTME

Aj v roku 2023 bol súčasťou Letného sústredenia talentovanej mládeže v elektronike náš kolega Jano. Program opäť tvorili zaujímavé témy a účastníci si mohli naprogramovať svoju vlastnú hru, pre ktorú si zostavili aj herný ovládač, ktorý si vytlačili na 3D tlačiarni. LSTME je úžasné miesto pre nadšencov do technológií, kde sa nie len naučia teóriu od skúsených lektorov, ale môžu si všetko vyskúšať aj prakticky. Ako bolo na LSTME 2023 si môžete prečítať v našom článku.

2023

Pridaj sa k nášmu tímu

Pracuj sa nami na úspešných projektoch. Neustále rozširujeme náš tím a aktuálne máme voľné tieto pracovné pozície.

Rád pracuješ v tíme skvelých ľudí rovnako zapálených pre prácu ako ty? Rád sa zdokonaľuješ v tom, čo už vieš, ale tiež sa rád učíš nové veci? Presne takého človeka hľadáme!

Náplň práce

Robíme prezentačné weby, eshopy, ale aj mobilné aplikácie. Symfony, Laravel, October CMS, Pimcore, Sylius, WordPress, React Native + Expo a hocičo ďalšie čo si vymyslíme.

Určite poznáš niektorých našich klientov ako HB Reavis, Websupport, Powerlogy, Tatra Banka, Zoznam.sk, Across, Habitat for Humanity, TV JOJ, DNA ERA, s ktorými dlhodobo spolupracujeme a máme s nimi rozbehnutých viacero projektov.

Teraz je to React Native aplikácia, ale robíme aj React a Vue veci, ak by ťa bavilo aj to.

Požiadavky

Ponúkame

Máš zaujímavé projekty, na ktorých si pracoval? Pochváľ sa nášmu Janovi.

Ak sa chceš aj ty podieľať na vytváraní webov, eshopov či mobilných aplikácií, neváhaj, a ozvi sa nám! Radi uvítame ďalšieho člena, ktorý nám pomôže s budovaním nových nápadov pre našich klientov.

Náplň práce

Robíme prezentačné weby, eshopy, ale aj mobilné aplikácie. Symfony, Laravel, October CMS, Pimcore, WordPress, React Native + Expo a hocičo ďalšie čo si vymyslíme.

Projekty do ktorých sa môžeš zapojiť sú napríklad:

Určite poznáš našich klientov ako HB ReavisWebsupportPowerlogyTatra Banka, Zoznam.skAcrossHabitat for HumanityTV JOJ, s ktorými dlhodobo spolupracujeme a máme s nimi rozbehnutých viacero projektov.

Požiadavky

Ponúkame

Máš zaujímavé projekty, na ktorých si pracoval? Pochváľ sa nášmu Janovi.

Poď rásť spolu s nami! Na tejto pozícii ťa čaká kódovanie, tvorba frontendu pomocou šablónovacieho jazyku, plánovanie, ale aj definovanie rozsahu nových úloh a funkcionalít.

Náplň práce