Volanie po spoločných chvíľach bolo opäť silné, tak sme sa nebránili a vypočuli ho a dopriali sme si čas pre seba ako tím. Ako to už býva zvykom, poriadne sme si oddýchli aj pri voľnej zábave. Čakalo nás však aj viacero prednášiek a workshop, na ktorý sme sa veľmi tešili k aktuálne veľmi intenzívne riešenej téme – AI.

Priateľské uvítanie

Už je to takou tradíciou, že vždy začneme spoločným obedom. Ani tento krát to nebolo inak. Stretli sme sa v Žiline v Porkbelly a nebol to vôbec krok vedľa – ak pôjdete okolo, určite sa zastavte. Po obede sme sa presunuli na chatu, kde nám vyrazila dych okolitá príroda. Nie sú to plané slová, ak sa chystáte väčšia skupinka do Terchovej, určite odporúčame chatu Šuštiak. Verte nám, je to ešte lepšie ako na fotkách.

Ako nás Marek prekvapil

Poznáte to, keď sedíte a počúvate hodinovú prezentáciu, už sa vám aj zýva, už chcete aj pokecať s kolegami a užívať si všetkú tú zábavu, ktorú teambuilding prináša? Tak to sa nám nestalo. Marek nám totiž predstavil svoju videoprezentáciu, ktorá nenechala ani jedno oko suché. Samozrejme sme plakali od dojatia. Teda skoro. Ale upútala nás od začiatku do konca a veľa sme si z nej odniesli. Marek pracoval na Oxygen stacku a prepracoval ho do dokonalosti.

Po povinnostiach prišla konečne tá pravá zábava, ako ju máme vo Webikone radi. Vonku gril, shishe, milovaní kolegovia, ktorí nám tak chýbali a tie ostatné veci, ktoré k tomu patria. Zahrali sme si aj biliard, ale Nika nás všetkých porazila, tak bolo po zábave.

Pozrite si projekty, na ktorých sme pracovali

DNA ERA​

Redizajn eCommerce s DNA testami

JOJ Group

Web pre najväčšiu mediálnu skupinu na Slovensku

Rosťo a AI workshop

Druhý deň sme začali zhurta. Všetci sme sa už tešili na Rosťa a jeho prezentáciu, v ktorej zhrnul všetko, čo nás čaká a neminie s použitím AI:

  • AI schopnosti
  • AI nástroje
  • AI vývoj
  • ChatGPT pluginy
  • LLM konkurencia a open source
  • GPT Ekosystém
  • GPT aplikácie a služby
Aby sme vás ale ušetrili od nekonečného čítania, pripravujeme ďalší článok, kde všetky tieto informácie predstavíme. A je sa na čo tešiť. Zatiaľ si môžete prečítať náš článok o ChatGPT a revolcií v umelej inteligencií

Stratení sa našli

Po tom, ako sme boli nabití informáciami, sme aj vyhladli. Vybrali sme sa teda do koliby Syrex. Ale !POZOR!, nestraťte sa ako niektorí naši kolegovia, ktorí sa odviezli do iného Syrexu a bola z toho skôr teambuildingová aktivita – Kto trafí do správneho Syrexu. Všetko ale dobre dopadlo a tu vzniká ďalší priestor na odporúčanie, lebo prostredie a jedlo opäť nesklamalo.

Bruchá a energia boli doplnené, čo bolo treba využiť. Nemohli sme vynechať tradičné zastávky v Terchovej a tzv. “must see” – socha Jánošíka a Terchovské srdce, ktoré spôsobili príval úžasných fotiek a aj našu novú fotku na Googli. Môžete ísť skontrolovať, je sa na čo pozerať.

Večerná idylka

Podvečer si niekorí z nás dopriali saunu. Áno… vieme, že by vás fotky nesmierne potešili, ale tento nápad neprešiel PR oddelením. Zvyšok si potrápil hlavy stolnou únikovou hrou, ktorá je, mimochodom, skvelí tip na zabavanie pri rôznych príležitostiach. Máme tu však ďalšie !POZOR!. Neverte tomu, aký čas hrania je napísaný na krabici. Dajte si to rovno krát dva, možno aj tri. Okrem toho, že niektorí sa stihli vysaunovať, zapáliť gril, ugrilovať, zahrať biliard, upiecť zemiaky a nakódiť celý web pre klienta, ostatní vyvolení stále lúštili escape room. Dotiahli to do šťastného konca, ale v tom momente už všetci ostatní spali.

V piatok nás čakal deň rozlúčenia, ale nám sa veľmi nechcelo, tak sme dali ešte spoločný obed v Žiline a prechádzku mestom. Tu stojí za zmienku Spago, kde majú najlepšie palacinky, aké len palacinky môžu byť. Prišiel čas na poslednú zmrzlinu. Krásne oddýchnutí po spoločných chvíľach sme sa tešili na všetky projekty, ktoré nás čakajú pekne doma v teplúčku.

V podstate klasická Webikon chata, kde sa stali neuveriteľné veci. Ale ako sa hovorí “Čo sa stalo na chate, zostane na chate”. Iba s výnimkou toho, že sa to dozviete vy, ktorí ste sa dočítali až sem. My sa tešíme na ďalšiu chatu, a ak by si chcel byť jej súčasťou aj ty a myslíš si, že zvládneš vyriešiť escape room rýchlejšie ako Jano, Palo a Rosťo, tak si náš človek! Mrkni na náš web, koho aktuálne hľadáme do tímu.

Ešte viac našich krásnych fotiek

Pozrite si naše ďalšie aktivity

Príbeh značky Webikon

Pozrite si, aké boli naše začiatky a ako sa formovala značka Webikon. Aké momenty nás posilnili a kde všade ste nás mohli vidieť a zažiť. 

LSTME 2023

Opäť raz sa konalo sústredenie pre všetkých nadšencov do elektroniky a technológií. Ako sa účastnikom podarilo naprogramovať vlastné hry a vyvynúť ovládače pomocou, ktorých si ich zahrali? 

Čarovná Terchová

V tomto strhujúcom príbehu sa dozviete ako sme skoro stratili kolegov v Terchovej a v čom výrobcovia stolových escape room klamú na obálke.