Websupport

Firemná prezentácia s dôrazom
na detail a rýchlosť

Websupport je popredný slovenský poskytovateľ hostingových a serverových riešení.
V roku 2021 prebehol veľký redizajn firemnej indentity a rozšírenie pôsobnosti v ďalších krajinách zlúčením do nadnárodnej spoločnosti.

Našou úlohou bolo vytvoriť firemný web na WordPress na základe dodaného grafického návrhu integrovaný do internej infraštruktúry.

1. fáza

Analýza dizajnu

Ako hlavný podklad pre implementáciu sme dostali grafický návrh, ktorý si Websupport vypracoval vo vlastnej réžií. Na nás bolo urobiť analýzu a navrhnúť technické riešenie, ktoré bude spĺňať požiadavky na výkon, editáciu a udržateľnosť riešenia. Vzhľadom na rozsah použitých komponentov to nebola ľahká úloha.

Editácia obsahu
cez Gutenberg

Hlavná požiadavka na editáciu obsahu bola využitie komponentov, z ktorých je možné si “vyskladať” obsah jednotlivých podstránok. Preto sme implementovali viac ako 60 vlastných Gutenberg blokov, z ktorých sa skladá celý obsah webstránky.

Technické zaujímavosti

Multisite

Celý eshop je lokalizovaný aktuálne do troch jazykov – pre Slovensko, Česko a Maďarsko.
Jedná sa o tzv. multisite, kde máme v jednej inštalácii WordPress všetky tri weby, ale každý má samostatnú administráciu, pričom používateľské účty a databáza sú zdieľané.

Integrácie

Do webu máme integrovanú predajnú aplikáciu Websupportu, ktorá obhospodaruje nákup produktov a služieb.

Všetky ceny zobrazované na webe sú dotiahnuté cez API a po prihlásení do admin panela Websupportu je toto prihlásenie zdieľané aj s webom.

Okrem toho sme integrovali klasické marketingové nástroje, ako Google Tag Manager.

Migrácia
a spustenie

Pre rozsah projektu a veľkú mediálnu kampaň bol proces prípravy nových webov a následné preklápanie do ostrej prevádzky vcelku tvrdý oriešok.

Postupná príprava komponentov a dopĺňanie obsahových častí na web nám umožnili tento proces zvládnuť a všetky tri weby sa nám podarilo spustiť bez vážnejších komplikácií.

Technické zaujímavosti

Core Web Vitals

Ako jeden z cieľov webu bolo spĺňať Core Web Vitals od Google a dosiahnuť čo možno najlepšie skóre v rámci Page Speed Insights. Aj preto sme venovali optimalizácii kódu a celého riešenia dostatok času a energie. Riešili sme aj detaily, ktoré nám pomohli dotiahnuť web do najlepšej možnej formy. Ďakujeme za spoluprácu Martinovi Michálkovi, ktorý nám robil revíziu a analýzu riešenia z pohľadu rýchlosti, na základe ktorej sme spravili finálnu optimalizáciu.

Kľúčovú rolu v projekte zohral nastavený

Spôsob spolupráce

Naša firemná kultúra je založená na otvorenej komunikácii. To vždy využívame aj pri realizácií projektov. Online stretnutia a intenzívna komunikácia nám pomáha poskytnúť rýchle a efektívne riešenie aj v zložitých situáciách.

Zadávanie spätnej väzby počas beta testingu, priamo do nášho projektového systému, zabezpečilo klientovi aj nám prehľad nad aktuálne otvorenými úlohami.

Mne sa spolupracovalo s Webikonom veľmi dobre. Komunikácia bola vždy promptná a ak aj došlo k nedorozumeniu, vždy bola ochota nájsť systematické riešenie.

Ľuboš Lahký

CMO, Websupport