Tímová fotka po štafete

Prekonávame svoje limity

Štafeta na Košickom maratóne mieru

Tentokrát sme poňali teambuilding trochu netradične a spojili sme ho s účasťou na 100. Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Štyria naši kolegovia bežali štafetu, a bola to veľká výzva.

Prihlasovali sme sa s predstihom, aby sa nám ušlo miesto. Keďže je o maratón veľký záujem a vzhľadom na to, že sme sa predtým ničoho podobného nezúčastnili, chceli sme mať čas na prípravu. Na začiatku išlo všetko pomerne hladko, prihlásili sa nám štyria dobrovoľníci na odbehnutie štafety a dohodli sme sa popri tom aj na spoločnom teambuildingu v Košiciach.

A tak všetci poctivo trénovali a my s nimi. Vytvorili sme si kanál na Slacku, kde sme si pravidelne pridávali príspevky, aby sme sa navzájom motivovali k pohybu. Celkom sa nám to aj darilo. No a potom týždeň pred maratónom sa začali diať veci. Dvaja z našich bežcov museli svoju účasť zrušiť. Snažili sme sa povzbudiť niekoho z tímu na odbehnutie týchto úsekov, avšak nikto nemal skúsenosti s behom a už vôbec nie s 10km.

Beh kresba

Vyzeralo to tak, že nakoniec nepobežíme. No na poslednú chvíľu sa odhodlali prihlásiť naši kolegovia Andrej a Palo, ktorí mali na prípravu približne 7 dní. Išli sme do toho s tým, že uvidíme, ako to vyjde, vyskúšame si. Štafeta dopadla nad naše očakávania, všetci svoj úsek zvládli vo výbornom čase a všetci štyria si odniesli krásnu medailu na pamiatku svojho výkonu. Napriek tomu, že nemali s ničím podobnú skúsenosť, naozaj prekonali svoje limity a podali super výkon. Chytili sa výzvy. Našim chalanom sa to tak zapáčilo, že by sa možno budúci rok prihlásili na polmaratón, tak uvidíme. Vo výzve ich radi podporíme.

Medzinárodný maratón mieru Košice
Štafeta Marek a Andrej

Užili sme si aj spoločný čas

Okrem maratónu sme si dopriali aj teambuilding ako taký. Na začiatok sme si ešte vyhradili čas na tímové veci a ako prvé sme si prešli marketingovú prezentáciu. Následne sme otvorili zaujímavú a živú diskusiu o tímovom fungovaní a vymyseli postupy ako ešte viac zefektívniť našu prácu. 

Webikon tím
Webikon tím

Večer plný chutí

Večer sme sa vybrali do mesta, navštívili sme podnik La Hacienda, ktorý určite odporúčame ak budete niekedy v Košiciach. Krásne prostredie, výborné jedlo a ešte k tomu aj rekvizity na fotenie, ktoré sme okamžite museli využiť. Potom sme sa presunuli na hlavný bod programu. Špeciálne pripravený shisha tasting spojený aj s ochutnávkou limonád. Vypočuli sme si aj prednášku o príprave vodných dýmok, výbere tabakov, správnej korunky a rôznych materiálov, z ktorých sa vyrábajú.

Dokonca sme mali pripravené naše vlastné degustačné menu. Všetko nám to zabezpečil a dohodol náš kolega Peťo, ktorý nám chcel ukázať jeho obľúbený podnik Absolem v Košiciach. Všetci sme sa zhodli, že podnik veľmi schvaľujeme.

Webikon tím
Webikon tím

Futbalový zážitok

Športovým zážitkom po maratóne nebolo koniec a ešte sme zamierili na futbalový zápas našeho kolegu Borisa. Poriadne sme nasali miestnu atmosféru a zafandili. Bol to zážitok a sme radi, že sme mohli vidieť Borisa v akcii.

Futbal kresba

Raňajky namiesto standupu

V pondelok ráno sme si namiesto našeho klasického standupu vychutnali raňajky, ktoré nám pripravil Peťo a stihli sme ešte zahrať pred odchodom aj minigolf. Ďakujeme kolegom z Košíc za pohostenie a celému tímu za super strávený čas. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Raňajky
Minigolf

Ešte viac našich krásnych fotiek

Krátke video zhrnutie

Pozrite si ďalšie aktivity

Príbeh značky Webikon

Pozrite si, aké boli naše začiatky a ako sa formovala značka Webikon. Aké momenty nás posilnili a kde všade ste nás mohli vidieť a zažiť. 

LSTME 2023

Opäť raz sa konalo sústredenie pre všetkých nadšencov do elektroniky a technológií. Ako sa účastnikom podarilo naprogramovať vlastné hry a vyvynúť ovládače pomocou, ktorých si ich zahrali? 

Čarovná Terchová

V tomto strhujúcom príbehu sa dozviete ako sme skoro stratili kolegov v Terchovej a v čom výrobcovia stolových escape room klamú na obálke.