Vysoké Tatry - traste sa!

Aj v roku 2022 sme sa opäť stretli na našej obľúbenej Webikon chate. Tentokrát sme sa nechali rozmaznávať pohostinnosťou Hotela Sliezky dom v krásnom prostredí Vysokých Tatier, ktoré sme si patrične užili, ako sa na Webikon patrí.

Ako sa dostaneme na Sliezky dom?

Východ a západ sa stretol na severe v obci Batizovce, kde sme mali jasný plán – fajnovučký obed v bistre Moment. Posilnení sme sa presunuli na parkovisko do Tatranskej Polianky, kde nás čakal odvoz priamo k Hotelu Sliezky Dom a dobrodružstvo sa mohlo začať. Po príchode sme si rozbalili naše nástroje – notebooky – a povedali si niečo o plánoch do budúcna, prebrali sme aktuálne novinky a ukázali si marketingovú prezentáciu na najbližšie obdobie. Formalitky sme vybavili rýchlo, lebo už sme sa nevedeli dočkať nasledujúceho adrenalínového programu.

Ako sme si zamilovali kolobežky

Odviezli sme sa opäť do Tatranskej Lomnice a tam nás čakali naše pekelné stroje – kolobežky. Po dôsledných inštrukciách sme sa vydali na cestu. Jazdu sme si veľmi užili a do Tatranskej Polianky viedla veľmi pekná cesta lemovaná kopcami, lesíkmi a krásnou prírodou. Po návrate na hotel sme sa posilnili výbornou večerou a nastal čas voľného programu. Ten sme opäť využili na bujarú diskusiu o pracovných aj nepracovných témach.

Užívali sme si krásu Vysokých Tatier naplno

Druhý deň sme nezaháľali a po výdatných raňajkách sme tak ako každý pracovní deň, začali o 9:00 prvým stretnutím, pripravení aj čo to porobiť. Kolega Jano si pre nás pripravil veľmi zaujímavú prezentáciu o zefektívnení odmeňovania k pomeru pracovnému času s čím bola spojená plodná diskusia. Predchádzajúci deň sa nám kolobežky tak zapáčili, že sme ich museli využiť znova. Odviezli sme sa tak do Tatranskej Lomnice a keďže hodina bola už mierne pokročená, rozhodli sme sa na Skalnaté pleso odviesť lanovkou. Odtiaľ sme sa vybrali známou cestičkou a prešli na Hrebienok a do Starého Smokovca.

Prechádzka nás vyčerpala, a tak sme potrebovali nabrať energiu. Ako inak, než výbornou večerou. Niektorí si dopriali aj sauny a masáž. Veľkú radosť nám spravil Jano, keď na nás vybalil Oculus a mohli sme si vyskúšať virtuálnu realitu na vlastnú kožu. A to bola teda poriadna zábava!

Tak trochu food trip

Ráno sme si ešte vychutnali raňajky na hoteli a pripravili sme sa na odchod. Keďže sme túto našu Webikon chatu poňali skôr ako food trip a vychutnávali sme si úžasné jedlo, kde to len šlo, zamierili sme na poslednú zástavku do Beňovský bistro v Poprade. V plnej zostave sme si užili posledný spoloční obedík a vyrazili sme k susedom na výbornú kávičku do Espresso Bar PP. Chata bola trochu netradičná, keďže sme ju strávili v hoteli Sliezky dom, ale všetci sme si užili spoločný čas a máme na čo spomínať.

Pozrite si naše ďalšie aktivity

Príbeh značky Webikon

Pozrite si, aké boli naše začiatky a ako sa formovala značka Webikon. Aké momenty nás posilnili a kde všade ste nás mohli vidieť a zažiť. 

LSTME 2023

Opäť raz sa konalo sústredenie pre všetkých nadšencov do elektroniky a technológií. Ako sa účastnikom podarilo naprogramovať vlastné hry a vyvynúť ovládače pomocou, ktorých si ich zahrali? 

Čarovná Terchová

V tomto strhujúcom príbehu sa dozviete ako sme skoro stratili kolegov v Terchovej a v čom výrobcovia stolových escape room klamú na obálke.