Na WordCampoch po celom svete sa stretávajú ľudia z WordPress komunity, aby si mohli odovzdať svoje skúsenosti, znalosti a inšpirovať sa navzájom. Súčasťou je program nabitý prednáškami od ľudí z komunity a vždy je priestor aj na položenie otázok alebo rozhovor.

Ako to vyzeralo na WordCamp Brno 2022

V Brne je silná WordPress komunita a po pandemickom období sa konal WordCamp konečne naživo. Súčasťou bol pestrý program s novým konceptom, kedy boli prednášky kombinované s panelovými diskusiami. Diváci mohli diskutujúcim klásť otázky počas celej diskusie a vznikol tak priestor, kde sa zapájali všetci. Témy prednášok boli naozaj pestré:

  • Copywriting
  • E-shopy
  • Performance
  • Page buildery
  • SEO
  • Google Analytics 4
  • UX

Tento rok sme si vyskúšali aj novinku – networkingové nálepky. Na výber boli dve farby – červená a zelená. Ak mal účastník chuť networkovať a spoznávať nových ľudí, vybral si zelenú. Červená bola pre ľudí, ktorí si radi vypočujú prednášku a cez prestávky si vychutnajú kľud. Samozrejme, nálepku bolo možné v priebehu celého WordCampu meniť.

Čo hovoríme na tohtoročný WordCamp

Od nás z Webikonu sa zúčastnili ako dobrovolníci Jarka a Palo. Mali možnosť vypočuť si prednášky, aj si odniesť veľa zaujímavých poznatkov a informácií. Poklona patrí samozrejme organizátorom WordCampu, ktorí sa toho zhostili parádne a zorganizovali super akciu.

“Bol to inšpiratívny víkend a WordCamp sa podaril. Je to naozaj miesto pre všetkých, ktorí sú nadšenci do IT, či už ako začiatočníci alebo profesionáli. 
Určite odporúčam každému navštíviť WordCamp.”

“WordCamp Brno bola za mňa veľmi vydarená konferencia. Po viac ako 2 rokoch som mohol konečne vidieť všetky tie známe tváre, spoznať nových ľudí a nabrať ďalšiu inšpiráciu. K tomu nesmie chýbať chutný catering a samozrejme super afterka.”

Pozrite si naše ďalšie aktivity

Príbeh značky Webikon

Pozrite si, aké boli naše začiatky a ako sa formovala značka Webikon. Aké momenty nás posilnili a kde všade ste nás mohli vidieť a zažiť. 

LSTME 2023

Opäť raz sa konalo sústredenie pre všetkých nadšencov do elektroniky a technológií. Ako sa účastnikom podarilo naprogramovať vlastné hry a vyvynúť ovládače pomocou, ktorých si ich zahrali? 

Čarovná Terchová

V tomto strhujúcom príbehu sa dozviete ako sme skoro stratili kolegov v Terchovej a v čom výrobcovia stolových escape room klamú na obálke.