DPD Plugin

DPD je popredná kuriérska spoločnosť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pre veľké množstvo objednávok prišli so zadaním vytvoriť plugin, ktorý uľahčí e-shopom prenos údajov o objednaných prepravných službách.

DPD pre WooCommerce

Vytvorili sme tak pre DPD plugin na mieru, ktorý rieši manipuláciu s dopravou pre zákazníkov vo WooCommerce. Plugin je vytvorený v open source systéme WordPress. Je v plnej verzií zadarmo pre všetkých zmluvných zákazníkov DPD. Pracujeme aj na možnosti výbere odberného miesta, ktoré bude v plugine čoskoro dostupné. 

Výhody pre e-shopy

Najväčšou výhodou pre eshopy je jednoduchý a rýchly spôsob vytvorenia objednávok prepravy a tlač prepravných štítkov. Partner dopravnej spoločnosti si vie vybrať zo širokej ponuky služieb DPD. Objednávky vytvorené vo WooCommerce pošle do DPD portálu a prepravný štítok vráti systému. Teda sa nemusia tieto úkony robiť ručne, ale sú automatizované. Objednávky vytvorené pluginom je možné prezerať v prehľade objednávok v online aplikácií DPD Shipper.

Spôsob spolupráce

Ako prvé bola dôležitá analýza dodanej dokumentácie API. Klienta sme priebežne informovali v akom procese sa nachádzame a detaily sa riešili na spoločných meetingoch. Tak isto bolo dôležité aj samotné testovanie pluginu, aby všetko fungovalo správne.