Webikon tím

My sme Webikon

Vo Webikone je nás už 14. Pre niekoho možno malý tím, pre nás väčší ako kedykoľvek predtým. Medzi nami sú známe tváre, ale aj viacero nových. Všetci ako jednotlivci tvoríme tím, ktorý vytvára a stará sa o vaše projekty. Toto sme my. 

Jano a Peťo Nemčokom sú zakladatelia Webikonu. Väčšina si určite pri pojme Webikon vybaví práve tieto mená. 

Jano Bočínec je väčšinou ten, kto uskutoční s klientom prvý kontakt. Je jedným zo zakladateľov WordPress komunity na Slovensku. Možno ste ho videli rečniť na niekoľkých WordCampoch a neskôr ste s ním pokecali aj na afterke. Jano je náš dodávateľ kvalitného čítania a často rád pridá na Slack zaujímavý článok či už z oblasti technológií, sebarozvoja, efektívnosti alebo iných tém.

Peťo Nemčok je zakladateľom WordPress komunity na Slovensku, spoluzakladateľ Webikonu a stojí za vznikom projektu PlatobneBrany.sk. Venuje sa experimentovaniu v oblastiach slobody a open-source. Rád zdieľa tieto skúsenosti a vedomosti formou rôznych kurzov a konferencií.

Webikon 10. výročie

Naše projekt manažérske duo tvoria Peťo Danko s Marekom, ktorí majú všetky projekty priamo vo svojich rukách. Málokedy sa nájde vec, ktorá by sa na projekte stala a oni o nej nevedeli. My si bez nich už nevieme predstaviť žiadny raňajší a poobedňajší standup.

Marek Daňko je hlavnou spojkou medzi klientom a tímom na väčšine projektov. Vždy pomôže nájsť prienik v komunikácií a riešenia na problém. Pri troche voľného času rád vymýšľa a skúša nové nástroje a hľadá priestor na vylepšenie. Aj vďaka tomu sme mohli tento rok spustiť našu vylepšenú verziu služby Webentora. Marek nás tento rok namotivoval aj k športu a pohybu, vytvoril motivačný kanál pre šport, kde si každý deň pridávame fotky či už sme prešli 10 000 krokov, strávili čas vo fitku alebo len tak v prírode.

Peťo Daňko s nami začal spolupracovať už popri štúdiu a my sme radi, že sa rozhodol zostať aj po úspešnom ukončení. Stará sa o plynulý chod Webentor projektov, vedie aj tím podpory a údržby. Rád sa zapája do zlepšovania procesov či už pre našich klientov alebo celkového fungovania v tíme. Okrem toho, že je veľkým ťahačom v práci, tak je nekonečnou studňou na parádne nápady pri teambuildingových a iných tímových aktivitách. Vždy vie výborne odporučiť podnik alebo reštauráciu v rôznych mestách, ktoré precestoval.

Webikon tím Peťo a Marek

Dev-ácky tím je vyváženou zmesou seniornejších profesionálov a nadšených juniorov, ktorí majú drive a chuť učiť sa.

Palo Caban je už s nami už viac ako dekádu a vo Webikone ako junior poctivo hltal každý kód napísaný skúsenejšími kolegami. Zamiloval sa do WordPress, ale postupne sa začal zaujímať aj o iné technológie, a to hlavne JavaScript a React. Vždy vie priniesť do nášho developerského procesu nové vylepšováky, postará sa o naše servery a má pod palcom aj službu Maintenance. Palo nás vie zastihnúť v netradičných hodinách, pretože ako vášnivý cestovateľ je často na opačnom konci zemegule. Ale ani časový posun ho nezastaví, aby sa svojím projektom venoval naplno a s nadšením.

Ďalším je Andrej Szabó, pre ktorého je tvorba webov nie len prácou, ale aj koníčkom. Okrem toho, že maká na našich projektoch, vo voľnom čase sa venuje tvorbe vlastnej aplikácie. Andrej je jeden z členov tímu, ktorý výborne podrží partiu na teambuildingu a nikdy neodmietne pozvanie von s kolegami. Okrem toho je aj plný prekvapení a nepovie nie žiadnej výzve. Toto sa nám potvrdilo, keď sme ani nie týždeň pred maratónom hľadali náhradníka na 10km časť štafety a Andrej aj napriek tomu, že nie je aktívny bežec, povedal áno a tak zachránil celý tím.

Webikon tím

Palo Caban je už s nami už viac ako dekádu a vo Webikone ako junior poctivo hltal každý kód napísaný skúsenejšími kolegami. Zamiloval sa do WordPress, ale postupne sa začal zaujímať aj o iné technológie, a to hlavne javascript a React. Vždy vie priniesť do nášho developerského procesu nové vylepšováky, postará sa o naše servery a má pod palcom aj našu službu Maintenance. Palo nás vie zastihnúť v netradičných hodinách, pretože ako vášnivý cestovateľ je často na opačnom konci zemegule. Ale ani časový posun ho nezastaví, aby sa svojím projektom venoval naplno a s nadšením.

Webikon tím

Ďalším je Andrej Szabó, pre ktorého je tvorba webov nie len prácou, ale aj koníčkom. Okrem toho, že maká na našich projektoch, vo voľnom čase sa venuje tvorbe vlastnej aplikácie. Andrej je jeden z členov tímu, ktorý výborne podrží partiu na teambuildingu a nikdy neodmietne pozvanie von s kolegami. Okrem toho je aj plný prekvapení a nepovie nie žiadnej výzve. Toto sa nám potvrdilo, keď sme ani nie týždeň pred maratónom hľadali náhradníka na 10km časť štafety a Andrej aj napriek tomu, že nie je aktívny bežec, povedal áno a tak zachránil celý tím.

Boris Kakuta, ako sám hovorí, sa dostal k programovaniu náhodou, keď vytváral web pre rodinnú firmu, ktorý sa rozvinul do e-shopu so skladovým systémom. Neskôr sa pridal k nám do Webikonu a tu už nám predviedol svoje skills na viacerých projektoch. Rád majstruje aj s hardvérom a jeho ďalším koníčkom je aj meranie času na rôznych pretekoch. Môžete ho tak stretnúť na viacerých bežeckých či cyklistických pretekoch na východe.

Šimon Cihra sa venuje programovaniu už od základnej školy. Už v tých časoch si svojpomocne vylepšoval hry. Ako sám spomína, upravoval si napríklad v CS 1.6 herné módy a tak sa dostal aj k prvému webu, ktorý vytvoril. Odvtedy už prešlo niekoľko rokov a baví ho pracovať na viacerých projektoch naraz, čo mu pomáha vyhnúť sa stereotypu. Šimon má v obľube napríklad stolné hry, preto si vždy rád vyberie a vyskúša novú.

Livka Potočňáková sa venovala vo Webikone testovaniu, kde sa vypracovala na senior testerku, od ktorej sa môžeme veľa naučiť. Po skončení školy sa rozhodla s nami zostať a ponorila sa aj do kódenia. Okrem iných projektov je súčasťou Webentor tímu a zároveň sa stará aj o pravidelné aktualizácie našich či klientskych webov. Livka si vždy rada vybehne na dobrý rockový alebo metalový koncert. Kto vie… možno ju tam nabudúce stretnete.

Boris Daňko sa pridal do Webikon tímu popri škole a rýchlo sa zapojil do všetkých našich procesov. Už za krátke obdobie ukázal svoju proaktivitu na nejednom projekte a my sa tešíme, že je našou súčasťou. Aj napriek tomu, že má školské povinnosti, málokedy vynechá nejaký stand up, čo je pre nás všetkých príkladom. Boris sa vo voľnom čase venuje aj futbalu, dokonca sme mali tú česť ako tím Webikon, vidieť jeho zápas naživo a podporiť ho, čo bol parádny zážitok.

Silvuš Cabanová začínala vo Webikone ako posila pre jednoduchšie projekty a zároveň to bola jej prvá skúsenosť vo svete webových technológií. To jej však nebránilo uchytiť sa a vypracovať na testerku, ktorá neskôr prispievala aj vo Webentor tíme a pracovala na tvorbe viacerých projektov. Aktuálne si Silvuš užíva materskú dovolenku a my jej to veľmi prajeme, ale myslíme na ňu a tešíme sa, ak sa opäť rozhodne pridať k nám.

Obdivuhodná kreativita, prehľad v trendoch a cit pre detail. To je naše ďalšie trio, tentokrát dizajnérske a marketingové.

Martin Tomášek stojí za väčšinou grafických dizajnov našich projektov. Prešiel si aj kódením, kedy v jednom momente bolo treba túto pozíciu urgentne zastúpiť. Spoločne s Palom spomínajú na toto obdobie ako obdobie z divokého západu. Ale vrátil sa naspäť k dizajnovaniu a my sa tešíme, lebo jeho portfólio je ukážka profesionálnej práce. Starostlivo dáva pozor, aby sme dodržiavali dizajn manuál a vždy ochotne vysvetľuje a opakuje. Martin je aj milovník dobrej kávy, a tak nás na teambuildingu vždy prekvapí nejakou dobrou kávičkou, ktorú nám pripraví k raňajkám.

Nika Hricková je autorka všetkých kresieb, ktoré nájdete u nás na webe alebo v príspevkoch. Jej kresby môžete vidieť aj v rôznych iných krásnych projektoch mimo Webikonu, napríklad v časopise Bublina. Primárne nám pomáhala pri tvorbe grafiky pre náš marketing, ale participovala už aj na niekoľkých projektoch pre klientov. Keď si Jarka nevie rady s nejakými textami, Nika vždy ochotne pomôže a nakopne kreatívu. Je tiež milovníčka prírody a jej verným kamarátom je bicykel, na ktorom trávi čas, keď si potrebuje vyvetrať hlavu alebo nabrať inšpiráciu.

Jarka Putirková, ako členka nášho marketingového tímu, sa chopila sociálnych sietí a prispievaniu obsahu na webe. Jarka prišla z úplne iného prostredia a IT svet, či svet marketingu, bol pre ňu novinkou. Za ten čas, čo je vo Webikone, sa veľa naučila od svojich kolegov, ktorí s trpezlivosťou opakujú a vysvetľujú. Okrem tvorby obsahu Jarku baví aj organizovanie teambuildingov. Vždy sa teší na moment, kedy sa stretne celý tím a konečne bude priestor pre fotenie a spoločné aktivity. Jarka často spamuje kolegov rôznymi dotazníkmi a otázkami, na čo sa všetci vždy veľmi tešia 🙂

Máme veľké šťastie na ľudí, ktorí chcú napredovať a stále sa zlepšovať, či už profesionálne alebo aj ako osobnosti, a tak posúvať aj celý Webikon vpred. Ste úžasný tím a vďaka vám môžeme spoločne prinášať do online sveta cez naše projekty profesionalitu, elegantnosť, prehľadnosť a inovácie.
Spolu tvoríme digitálnu dokonalosť. Ďakujeme.